WSZYSTKIE BILETY SPECJALNE DO ZOO UPOWAŻNIAJĄ DO ZWIEDZANIA AFRYKARIUM.
Bilet ulgowy upoważnia do jednorazowego wstępu. Przysługuje:
Wózek inwalidzki dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz seniorów można wypożyczyć bezpłatnie. Należy jedynie wnieść kaucję 50 zł.
Do dyspozycji zwiedzających są dwa wózki Vermeiren V200. Są to ultralekkie wózki aluminiowe, łatwe w obsłudze dla użytkownika, jak i opiekuna.
Osoby zwolnione z uiszczenia opłaty za Bilet:
Bilet ulgowy upoważnia do jednorazowego wstępu. Przysługuje:
Wrocławskie zoo jest najstarszym ogrodem w Polsce, a dzięki swoim niestandardowym działaniom - również najbardziej znanym. Rozgłos przynosi flagowy obiekt wrocławskiego zoo, czyli Afrykarium, unikalne w skali świata oceanarium, w którym podziwiać można zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym i lądowym Afryki. Posiada najbogatszą kolekcję zwierząt - mieszka tu ponad 12 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków! Wśród nich znajdują się bardzo rzadkie, zagrożone wyginięciem okapi, nosorożce indyjskie, oryksy szablorogie czy kanczyle filipińskie.
Według WWF, co 25 minut ginie jeden gatunek. Zwierzęta powszechnie znane i lubiane tj. żyrafy i tygrysy mogą stać się niedługo historyczną ciekawostką. Aby powstrzymać proces wymierania, konieczna jest szybka i zdecydowana reakcja. Ogrody zoologiczne są odpowiedzią na postępujące wymieranie gatunków. Stały się przystanią dla zwierząt, dla których nie byłoby szansy przetrwać w środowisku naturalnym. Dzięki osobnikom m. in. żyjącym w zoo, możliwe było przywrócenie naturze króla europejskiej puszczy, czyli żubra. Ostatni dziko żyjący osobnik zginął z rąk kłusowników na początku XX w. Obecnie żyje w Polsce, w środowisku naturalnym, ponad 2000! ZOO Wrocław jest członkiem prestiżowych organizacji jak WAZA - Światowego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów, EAZA - Europejskiego Stowarzyszenia
Ogrodów Zoologicznych i Akwariów oraz ISIS - Międzynarodowego Systemu Identyfikacji o Gatunkach. W praktyce oznacza to, że ogród realizuje misje ochroniarskie i edukacyjne, a prowadząc zoo kieruje się etycznym zasadami pozyskiwania i hodowli zwierząt.
Wrocławskie zoo to także jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji przez turystów na Dolnym Śląsku, a nawet i w Polsce. Liczby nie kłamią. Rocznie to ok. 2 mln zwiedzających. Ogród można zwiedzać przez cały rok. Poza wybiegami zewnętrznymi znajduje się tu 9 pawilonów (Ptaszarnia, Małpiarnia, czy Madagaskar) oraz jedyne w Polsce oceanarium Afrykarium. Zobaczyć w nim można bajeczne rafy koralowe Morza Czerwonego, pilęgnice jeziora Malawi i Tanganika, wybrzeża Afryki Wschodniej, Wybrzeże Szkieletów. Pawilon mieści hipopotamy i krokodyle, ok. 7000 ryb, w tym rekiny, płaszczki, strzępiele i seleny. Ponadto antylopy dikdik, mrówniki, golce, kotiki afrykańskie, pingwiny przylądkowe, a także jedyne w Polsce manaty. Z kolei Terrarium posiada jedną z największych kolekcji gadów i płazów w Europie.
ZOO Wrocław zachęca również grupy, rodziny i osoby indywidulane do udziału w zajęciach edukacyjnych lub oprowadzania z przewodnikiem, które pozwolą pogłębić wiedzę o zwierzętach i funkcjonowania zoo. Organizuje również pokazowe karmienia zwierząt, przejażdżki na kucach dla dzieci i weekendowe spotkania z edukatorami.